ЕКОНОМІЧНА БЕЗПЕКА ПІДПРИЄМСТВА:ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ І СУЧАСНИЙ ПОГЛЯД

Автор(и)

  • Євгеній РУДНІЧЕНКО Хмельницький національний університет https://orcid.org/0000-0002-9407-2026
  • Олександр ЯРЕМЧУК Хмельницький національний університет https://orcid.org/0009-0000-6726-6063
  • Олена ГАЙДУК Хмельницький національний університет
  • Андрій ПЕТЯК Хмельницький національний університет

DOI:

https://doi.org/10.31891/dsim-2024-8(47)

Ключові слова:

безпека, економічна безпека підприємства, розвиток економічної безпеки, загроза, ризик

Анотація

У статті розглянуто еволюцію поняття економічної безпеки підприємства, що пройшло п’ять основних етапів розвитку – від початкового до сучасного, коли забезпечення економічної безпеки стало комплексним і багатофункціональним процесом. Досліджено основні загрози, ризики та ключові події, які вплинули на формування концепції економічної безпеки, зокрема глобалізація, технологічні зміни, економічні кризи та сучасні виклики, як-от пандемія COVID-19 та військові конфлікти.
Проаналізовано підходи до визначення економічної безпеки, що пропонуються різними авторами, та виявлено основні акценти: фінансова стабільність, гармонізація інтересів із зовнішнім середовищем, захист ресурсів та здатність адаптуватися до змін. У статті підкреслено, що економічна безпека є комплексною характеристикою фінансово-економічного стану підприємства, яка забезпечує стійкість та захист від загроз внутрішнього та зовнішнього середовища.
Окрему увагу приділено принципам управління економічною безпекою, серед яких комплексність, системність, превентивність, адаптивність, економічна доцільність, безперервність та персональна відповідальність. У підсумку запропоновано заходи для вдосконалення управління економічною безпекою підприємств із урахуванням сучасних тенденцій та викликів.

##submission.downloads##

Опубліковано

28.11.2024

Як цитувати

РУДНІЧЕНКО, Є., ЯРЕМЧУК, О., ГАЙДУК, О., & ПЕТЯК, А. (2024). ЕКОНОМІЧНА БЕЗПЕКА ПІДПРИЄМСТВА:ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ І СУЧАСНИЙ ПОГЛЯД. Development Service Industry Management, (4), 316–320. https://doi.org/10.31891/dsim-2024-8(47)

Номер

Розділ

Статті