АНАЛІЗ СУЧАСНОГО СТАНУ КРУЇЗНОГО ТУРИЗМУ У СВІТІ: ДОСВІД ДЛЯ УКРАЇНИ

Автор(и)

  • Наталія ПАНЬКІВ Національний університет «Львівська політехніка» https://orcid.org/0000-0002-9057-9612
  • Аліна ПЕЛЕШОК Національний університет «Львівська політехніка»

DOI:

https://doi.org/10.31891/dsim-2023-3(25)

Ключові слова:

круїзний туризм, круїзна індустрія, туристичні послуги, поствоєний період, Україна, «Круїзна подорож могутнім Дніпром»

Анотація

У статті проаналізовано сучасний стан круїзного туризму у світі та окреслено можливості й перспективи розвитку круїзного туризму в Україні. Досліджено теоретико-методичні засади круїзного туризму, визначено поняття круїзного туризму, висвітлено історію розвитку круїзів у світі та Україні, зокрема. Детально розкрито питання видів круїзів, особливості технології організації круїзів у світі, визначено об’єкти та суб’єкти індустрії, а також описано умови для розвитку даного виду туризму. Визначено особливості організації круїзного туризму. Виділено тенденції та проблеми розвитку круїзного туризму під призмою світової та української туристичної індустрії.

Подано статистичну інформацію щодо типів, тривалості круїзів, загальної кількості круїзних туристів, а також додано дані щодо прибутків з круїзного напрямку туризму. Проаналізовано круїзні маршрути України, а також представлено SWOT-аналіз щодо перешкод для розвитку даного виду туризму в Україні. Проведено наліз діяльності круїзних компаній представлених на вітчизняному ринку, а саме компаній «Royal Caribbean International» та  «Inflotcruises». Досліджено вплив та наслідки пандемії COVID-19 на стан індустрії, проаналізовано охоплення ринку найбільшими круїзними компаніями, подано дані щодо випадків зараження COVID-19 на міжнародних круїзних суднах. Проаналізовано статистичні дані щодо зміни прибутку провідних світових компаній, що займаються круїзними послугами, а також досліджено зміну загальних зобов’язань цих підприємств. Проаналізовано перспективи розвитку круїзного туризму на світовому і українському ринках, зокрема, у поствоєний період на прикладі досвіду таких «морських» країн, як Хорватія, Кіпр, Єгипет та Ізраїль, які після війни стали популярними у туристів, а їх численні водні ресурси активно використовуються для розвитку морського та річкового круїзного туризму. Для популяризації круїзного туризму в Україні після нашої перемоги, розробилено одноденний круїзний туристичний продукт «Круїзна подорож могутнім Дніпром». Описано рекомендації щодо розвитку круїзного туризму в Україні у післявоєнний період. Проаналізовано прогнози розвитку світового круїзного туризму до 2030 року.

##submission.downloads##

Опубліковано

28.12.2023

Як цитувати

ПАНЬКІВ, Н., & ПЕЛЕШОК, А. (2023). АНАЛІЗ СУЧАСНОГО СТАНУ КРУЇЗНОГО ТУРИЗМУ У СВІТІ: ДОСВІД ДЛЯ УКРАЇНИ. Development Service Industry Management, (3), 162–177. https://doi.org/10.31891/dsim-2023-3(25)

Номер

Розділ

Статті